فروش,تهیه,مشاوره طرحهای 09306131008
طرح های قورباغه.طرح قارچ.پرورش عقرب.تکثیرانواع گیاهان وجلبک.پرورش حشراتو بندپایان,انواع تله 
لینک دوستان
پيوندهای روزانه

تغذیه و خوراك كروكودیل و تمساح

تغذیه تمساح و كروكودیل

تمساح ها و كروكودیلها می توانند مدت زیادی را بدون غذا تحمل كنند . دانشمندان معتقدند كه بچه تمساح ها و كروكودیلها می توانند تابیش از چهار ماه و بالغین آنها تا بیش از دو سال زنده بمانند. بیشتر تمساح ها و كروكودیلها سالیانه فقط 50 وعده كامل غذا می خورند ( در حالیكه انسان 1000 وعده غذا می خورند ) . آنها همچنین در مدت زمستان و زمانهایی كه بی حركت و كم كارند ، غذای كمی می خورند .
غذای تمساحهاوكروكودیلها در حیات و حش چیست ؟ 
تمساح ها و كروكودیلها ؛‌ حشره ، قورباغه ، عنكبوت ، جانوران صدفدار ، حلزون ، پرنده ، ماهی ، خزندگان دیگر و جانوران پستاندار را می خورند . اما این مسئله كه از هر كدام این غذاها ، چه مقدار می توانند بخورند به اندازه ، نوع و محل زندگیشان بستگی دارد . 
...

تنوع در خوراك 
غذای بچه های بیشتر انواع تمساح ها و كروكودیلها ، حشره است اما به محض اینكه كمی بزرگتر شدند نوزاد قورباغه ، حلزون ، خرچنگ ، میگو و ماهیهایی كوچك را می خورند . هنگامیكه بزرگتر شدند شروع می كنند به خوردن، ماهیهای بزرگتر ، پرندگان ، خزندگان و پستانداران كوچك و بزرگ . بالغین آنها نه تنها معده های بزرگتر و اشتهای بیشتری دارند بلكه برای اینكه بتوانند طعمه را بگیرند پوزه های قویتری هم دارند . غذایی كه یك تمساح یا كروكودیل می خورد به زیستگاهش بستگی دارد . تمساح ها و كروكودیلهایی كه در آب شور مردابها و دهانه رودخانه ها زندگی می كنند از همنوعانشان كه در آبهای شیرین زندگی می كنند ، غذاهای متنوع تری می خورند زیرا انواع غذاهای اطرافشان متفاوت است . نوع ( شكل ) پوزه نیز در تعیین غذا نقش مهمی دارد . از آنجائیكه پوزه های بلند و باریك قادرند آب را كنار زده ، راهی باز كنند و سریعتر و آسانتر از پوزه های پهن و سنگین از میان آب عبور كنند ، بنابراین برای صید ماهی بسیار مناسبند . گریالها و كروكودیلهایی كه پوزه های باریك دارند ، تعداد زیادی ماهی میخورند . آنها غذاهای دیگری نیز می خورند زیرا بسیار جانوران فرزی هستند و قادرند با جهش به داخل آب ، پرنده یا جغد نیز شكار كنند . تمساح ها و كروكودیلها كه پوزه های پهن و سنگین دارند طعمه های بزرگتر قوی است . نوع پستاندارانی كه به عنوان غذا شكار میشوند ؛ به حیات وحش موجود در كشورهایی كه زندگی می كنند ، بستگی دارد . 
.
تقسیم غذا 
هنگامیكه گله ای از ماهیها به یك كانال باریك نزدیك می شوند ، كروكودیلهای نیل در یك ردیف پهن شده و به ماهیهایی كه به مسیرشان نزدیك میشوند حمله می كنند . آنها هرگز از مسیرشان خارج نمی شوند مبادا راه گریزی برای ماهیها باز گذارند . حتی بر سر غذا با یكدیگر نمی جنگند . زمانیكه یك پستاندار بزرگ گیر می افتد و بزرگی آن به اندازه ای است كه كنترل آن برای یك كروكودیل به تنهایی سخت و دشوار است ، دیگر كروكودیلها جمع شده و غذا را با هم تقسیم می كنند . آنها دور لاشه حیوان حلقه ای تشكیل می دهند ، هر كروكودیل منتظر نوبت خود می ماند ، سپس جلو رفته ، تكه ای از گوشت جسد را كنده و به عقب بر می گردد تا تكه گوشتش را بخورد ، و دوباره منتظر می ماند ، تمساح ها و كروكودیلها شكار چیان خوب و ماهری هستند . 
.
غذای تمساح ها و كروكودیلهای موجود در دامداریها و مزارع 
.
چه نوع غذایی می توان به تمساح ها یا كروكودیلهای موجود در دامداریها دارد ؟ 
لازم است كه به بچه تمساح ها و كروكودیلها حدودا هر دو روز یكبار یا هفته ای سه تا چهار بار خوراك داده شود . هنگامیكه بزرگتر می شوند ، تكه های غذا را هم می توان بزرگتر انتخاب كرد و باید دو یا سه بار در هفته به آنها غذا داد . 
به تمساح ها ، كروكودیلها و كایمن ها به طور معمول همه نوع غذایی داده میشود و تقریباً هر غذایی را كه جلویشان گذاشته شود ، با اشتیاق می خورند . این به این معنی است كه باید آنها را با یك رژیم غذایی متعادل ؛ تأمین كنید .

برچسب‌ها: تغذیه و خوراك كروكودیل و تمساح
[ سه شنبه سی و یکم مرداد ۱۳۹۱ ] [ ] [ پرورش,فروش,جمع آوری,تولید,سرمایه گذاری ]

قدرت آرواره تمساح

دیده بان حقوق حیوانات: از قدیم گفته‌اند که می‌تواند آرواره‌های یک کروکودیل را با دست بسته نگاه داشت، اما اگر این آرواره‌ها روی دست فرود بیاییند، آن را قطع می‌کنند. اکنون قدرت این آرواره‌ها اندازه‌گیری شده است.

به گزارش خبرآنلاین، زیست‌شناسی به نام گریگوری اریکسون و همکارانش با ابداع روشی برای اندازه‌گیری قدرت آرواره‌ها و اندازه‌گیری شدت گازگرفتن ۲۳ نوع کروکودیل زنده چنین نتیجه گرفتند که کروکودیل‌های آب‌شور آرواره‌هایشان را با فشار ۲۵٫۵ مگاپاسکال (معادل ۲۵۱٫۸ برابر فشار هوا) روی طعمه ببندند. چنین فشاری توسط ۱۶۴۶۰ نیوتون نیرو روی سطح دندان‌ها با مساحت کلی ۶٫۵ سانتی‌متر مربع اعمال می‌شود.

برای مقایسه، انسان می‌تواند با اعمال ۸۹۰ نیوتن نیروی گاز گرفتن و اعمال فشار ۱ تا ۱٫۴ مگاپاسکال روی دندان‌هایش، یک تکه استیک را پاره کند. کفتارها، شیرها و ببرها می‌توانند با اعمال نیروی ۴۴۵۰ نیوتنی، نزدیک به ۶٫۹ مگاپاسکال فشار بر طعمه خود اعمال و آن را از هم بدرند. هم‌چنین در یک شبیه‌سازی کامپیوتری در سال ۲۰۰۸ / ۱۳۸۷ تخمین زده شده بود که کوسه سفید ۶٫۵ متری می‌تواند آرواره‌های خود را با فشار ۲۷٫۶ مگاپاسکال (معادل با ۱۷۷۹۰ نیوتن نیروی گاز گرفتن) بر روی طعمه فرود آورد، هرچند که این مورد هرگز اندازه‌گیری نشد.
محاسبات دانشمندان نشان می‌دهد قوی‌ترین آرواره‌های طول تاریخ به نیای بزرگ کروکودیل‌ها با نام علمی Deinosuchus تعلق دارد که نزد دیرینه‌شناسان به «کروکودیل ترسناک» مشهور است و می‌توانسته با اعمال نیروی ۱۰۲۷۵۰ نیوتن در حین بستن آرواره‌هایش، فشاری معادل ۱۵۹مگاپاسکال اعمال کند. آرواره‌های تی.‌رکس، دایناسور گوشتخوار افسانه‌ای که بین مردم به‌ ترسناک‌ترین شکارچی عصر دایناسورها مشهور شده، می‌توانست ۵۷هزار نیوتن نیرو بر طعمه خود اعمال کند که معادل با فشار ۸۸مگاپاسکال بود.


برچسب‌ها: قدرت آرواره‌های کروکودیل چقدر است
[ سه شنبه سی و یکم مرداد ۱۳۹۱ ] [ ] [ پرورش,فروش,جمع آوری,تولید,سرمایه گذاری ]

دیده بان حقوق حیوانات ایران : مدیر عامل موسسه خزنده شناسی پارس نسبت به انقراض دو گونه خزنده بومی کشور هشدار داد و گفت: دو گونه تمساح و سوسمار بومی کشور به دلیل تخریب زیستگاه ها و خشکسالی در معرض انقراض قرار دارند.
امید مظفری در گفتگو با مهر، با اشاره به وضعیت خزندگان کشور، یاداور شد: در حال حاضر ۱۲۰ گونه مارمولک و سوسمار در کشور وجود دارد که برخی از آنها در طبقه بندی حفاظتی قرار دارند.
وی نسبت به اتقراض نسل این خزندگان هشدار داد و یاداور شد: جثه این دسته از جانوران هرچه بزرگتر می شود آسیب پذیرتر می شوند چراکه راحت تر شکار می شوند.
مدیر عامل موسسه خزنده شناسی پارس، تمساح “گاندو” را از گونه های بومی در حال انقراض کشور دانست و خاطرنشان کرد: زیستگاه این نوع تمساح در منتهى الیه گوشه جنوب شرقى کشور در طول مرز ایران و پاکستان حوزه آبریز باهوکلات قرار دارد.

مظفری ادامه داد: این منطقه از کوه هاى کم آب و بیابان تشکیل شده و تا رودخانه سرباز در بلوچستان گسترده شده است. این منطقه زیستگاه تمساح تالابى و منحصر به فرد ایرانى به نام “گاندو” است که در آبگیرهاى کم عمق رودخانه زندگى مى کند.
این محقق خزنده شناس، شکار بی رویه و خشکسالی را از عوامل کاهش جمعیت این گونه بومی تمساح ذکر کرد.

وی با تاکید بر اینکه در ایران دو تا سه گونه سوسمار در کشور وجود دارد، اضافه کرد: “بزمجه” یا سوسمار “خار دم” از دیگر گونه های بومی ایران است. این خزندگان دارای ۵۰ تا ۶۰ سانتیمتر طول هستند و بر روی دم آنها پولک های بسیار بلند و تیغ مانندی وجود دارد و گیاهخوار هستند. این نوع سوسمار در اقصی نقاط کشور وجود دارد ولی در برخی مناطق به دلیل تخریب زیستگاه ها، در معرض تهدید قرار دارند.
وی از کشف گونه جدید مارمولک در کشور خبر داد و در این باره توضیح داد: در سفرهای اکتشافی موفق به کشف گونه ای مارمولک در تپه های مرنجاب شدیم.
مدیر عامل موسسه خزنده شناسی پارس ادامه داد: مرنجاب در نزدیکی کاشان و دارای تپه های شنی است و ما در این منطقه موفق به شناسایی گونه جدیدی از مارمولک ها شدیم.


برچسب‌ها: کشف گونه جدید مارمولک در کشور
[ سه شنبه سی و یکم مرداد ۱۳۹۱ ] [ ] [ پرورش,فروش,جمع آوری,تولید,سرمایه گذاری ]


آنها این نهنگ ها را نخست با قایق هایشان به داخل خلیج رانده و سپس آنها را کشته و بین اهالی جزیره تقسیم می کنند.
شکار نهنگ های خلبان در جزایر فارو دانمارک هر ساله و در پایان ماه نوامبر انجام می شود.

آنها این نهنگ ها را نخست با قایق هایشان به داخل خلیج رانده و سپس آنها را کشته و بین اهالی جزیره تقسیم می کنند.

هدف آنها از شکار تامین خوراک آنها به ویژه در زمستان می باشد که به گفته خودشان شکار برای اهداف تجاری انجام نمی شود.

موضوعات مرتبط: تهیه.گیاه.قارچ.دارو.فروش.کشت.فروش.مشاوره.بذر.، مشاوره.کنترل.تولید.روش.پرورش.مقاله.فروش.خرید.، روش اموزش نگهداری.پرورش.فروش.شستن.جفت گیری.تهیه، آزمايشات.سفارشات.گزارشات.پيشنهادات.گرايشات.نمونه.
برچسب‌ها: شکار نهنگ, روش شکار, شکارچی حرفه ای, قاتل, مرگ سریع
[ سه شنبه سی و یکم مرداد ۱۳۹۱ ] [ ] [ پرورش,فروش,جمع آوری,تولید,سرمایه گذاری ]

لحظات شكار تمساح

درباره ویدیو
دریافت کد ویدیو

برچسب‌ها: لحظات شكار تمساح
[ سه شنبه سی و یکم مرداد ۱۳۹۱ ] [ ] [ پرورش,فروش,جمع آوری,تولید,سرمایه گذاری ]

"Monna Lisa" or "La Gioconda" 

مطمئنا همه شما قبلا این اثر هنری را که مونالیزا   یا  لاگیو کندا  نامیده میشه دیدن ،بد نیست حالا یکبار هم این دو مونالیزا را  بر عکس ببینید و نظرتونو درباره اینکه کدومشون خوشحال تر و زیباتر از اون یکی بگید..
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

برچسب‌ها: راز لبخند مونالیزا
[ سه شنبه سی و یکم مرداد ۱۳۹۱ ] [ ] [ پرورش,فروش,جمع آوری,تولید,سرمایه گذاری ]
با توجه به پیشرفت روز افزون نرم افزار فتوشاپ تعیین کردن حقیقی یا دست کار شدن عکس‌های موجود در اینترنت کاری بسیاری مشکل است. 

به گزارش باشگاه خبرنگاران، سالانه میلیون‌ها عکس در فضای سایبر منتشر شده‌اند که بسیاری از آنها واقعی بوده و بسیاری دیگر نیز دست کاری شده‌اند. در این مطلب سعی شده تا تعدادی از عکس‌های واقعی را که در اینترنت منتشر شده و باعث بحث‌ها و جدل‌های بسیاری شده‌اند، معرفی شوند و به نوعی خیال همه از واقعی بودن و داستان اصلی آنها راحت شود. 
 
مارمولک یا مرد عنکبوتی؟
مارمولک نژاد ماوانزا یک خزنده آفریقایی است که در کشورهای رواندا ، کنیا و تانزانیا یافت می‌شود. 
در سال 2009 میلادی عکسی از این خزنده بر روی اینترنت قرار گرفت که نشان می‌داد که سر و و بالا تنه این خزنده دارای رنگی قرمز و تا حدودی بنفش و پایین تنه آن به رنگ آبی پررنگ است. 
به شکلی ناخوداگاه و به علت شباهت با لباس شخصیت فیلم مرد عنکبوتی لقب مارموک مرد عنکبوتی به این نوع خزنده داده شد. و البته خیلی‌ها این عکس را دستپخت برنامه فوتوشاپ می‌دانستند. 
 
کسوف بر فراز بانکوک 
کسوف یک پدیده کیهانی می‌باشد که در طی آن کره ماه بین زمین و خورشید قرار می‌گیرد. 
کسوفی که در 15 ژانویه 2010 در دنیا قابل رویت بود طولانی ترین کسوف این هزاره بود و تا سال 3034 کسوفی به این مدت تکرار نخواهد شد. 
طول مدت این کسوف 11 دقیقه و 7. 8 ثانیه بوده و در ای کسوف قطر ماه کمتر از خورشید به نظر می‌رسد و باعث می‌شود تا خورشید به شکل یک هلال ماه به چشم آید. بعد از اتمام این پدیده عکاسان زیادی تصاویر خود از این اتفاق بر روی اینترنت قرار دادند. تصویری که شما می‌بینید تصویر یک هواپیمای در حال پرواز بر فراز شهر بانکوک پایتخت تایلند است. 

برچسب‌ها: فروش تهیه, تولیدفروش ارسال, انواع معرفی, مشاوره فروش, فروش شیوه
ادامه مطلب
[ سه شنبه سی و یکم مرداد ۱۳۹۱ ] [ ] [ پرورش,فروش,جمع آوری,تولید,سرمایه گذاری ]


Over the years you have probably received many emails with pictures that you have wondered about- - real or fake - - here are some answers - -در طول سالها حتما ایمیلهایی دریافت کرده اید که در واقعیت بودن آنها شک داشته ایددر زیر بعضی از این مطالب را گردآوری کرده  و جوابتان را داده ایم:وجود عنكبوت شتري در عراقCamel Spiders Found in Iraq DesertRealتراژدي شاتل فضائيSatellite Photo: Space Shuttle TragedyFake سونامي در شهر پوكت - تايلندTsunami Strike Phuket , ThailandFake (no tall buildings like these there) (driving on the wrong side of the road for Thailand ) قدرت نمائي آمريكاAir Force Jets in U.S.A. FormationFake بزرگترين سگ دنياWorld's Biggest DogFake بزرگترين پل معلق دنياHighest Bridge in the WorldReal بزرگترين گربه دنياLargest CatReal بزرگترين گربه ماهي دنياFishermen with Giant CatfishReal شاهكاري از طبيعتCloud Formation Resembles 'Hands of God'Fake دوقلوهاي دو رنگBlack & White TwinsReal چشمان رنگي با پوست سفيد يك آهوAlbino FawnReal وجود يك انسان قطعه قطعه شده در شكم يك تمساحHuman Remains Found in CrocodileReal قاچاق انسان در پشت داشبورد اتومبيلIllegal Alien Hides in DashboardReal شكار گنده تر از دهان يك مارA Snake, FishingReal اسكلت كشف شده انسان غول پيكر در عربستانGiant Skeleton Found in Middle EastFake بزرگترين تمساح شكار شدهGiant Texas GatorReal(but picture taken at angle that makes it look larger than really is...)ماهيگيري بوش در سيلابPres. Bush Fishing in HurricaneFake
برچسب‌ها: فروش تهیه, تولیدفروش ارسال, انواع معرفی, مشاوره فروش, فروش شیوه
ادامه مطلب
[ سه شنبه سی و یکم مرداد ۱۳۹۱ ] [ ] [ پرورش,فروش,جمع آوری,تولید,سرمایه گذاری ]
تمساح برخلاف ظاهر خشنش، موجودی آرام، منزوی و خیلی حساس است و در مورد کوچکترین تغییر محیط که برخلاف انتظار و نحوه زندگی اش باشد به راحتی تلف می شود.
 زیست بوم: تمساح برخلاف ظاهر خشنش، موجودی آرام، منزوی و خیلی حساس است و در مورد کوچکترین تغییر محیط که برخلاف انتظار و نحوه زندگی اش باشد به راحتی تلف میشود.

به گزارش زیست بوم و به نقل از برنا همین چند وقت پیش بود که در خبرهای آمده بود "الهام آبتین” کارشناس ارشد محیط زیست، در مزرعهای کروکودیل پرورش میدهد. شنیدن این خبر که یک زن بتواند با این موجودات غول پیکر و البته خشن، سر و کله بزند آن قدر جالب است که باور نمیکردی حقیقت داشته باشد!

از مزرعه اش که میپرسی سر درد دلش باز می شود و می گوید: مزرعه پرورش تمساح درکار نیست و تنها چیزی که وجود دارد مزرعهای تحقیقاتی است که در زمینه تمساح های منطقه کار میکنند. این مرکز در چابهار قرار دارد و بازدیدکنندگان هم می توانند تمساحها را از نزدیک ببینند.

 نیاز به یک مرکز تحقیقات در مورد کروکودیلها چطور احساس شد؟

سازمان محیط زیست وظیفه اش حفاظت از گونه های جانوری و گیاهی است. در عین حال، تمساح گونه ای منحصر به فرد است که فقط در این بخش از ایران وجود دارد. گونه ای شاخص که یکی از نمادهای محیط زیست منطقه است.

 چه تفاوتی با گونه های دیگر در کشورهای مختلف دارد؟

با توجه به شرایطی که در ایران وجود دارد، این گونه در محیطی کاملاً محدود زندگی میکند. ممکن است در کشورهای دیگر تمساحها با گونه های دیگر اختلاط داشته باشند، اما تمساح های ایران از لحاظ نژاد خالصند و مردم هم به حفاظت این گونه خیلی علاقه دارند.

 چرا؟

چون اعتقادات سنتی در موردتمساح ها در منطقه وجود دارد و مردم معتقدند که آنها مقدس هستند و اگر روزی نباشند، آب هم وجود ندارد و خشکسالی میشود.

 در مرکز چه کار تحقیقاتی صورت میگیرد؟

برای این گونه های باید بنای حفاظتی در نظر گرفته شود و برای این کار باید زیستگاه طبیعیشان را شناخت. ضمن این که باید بدانیم چه پوشش گیاهی و چه گونه های جانوری و گیاهی در محل طبیعی زندگی این جانور وجود دارد، در این صورت با الهام از طبیعت میتوان زیستگاهی مصنوعی و موفق ایجاد کرد.

 چند تمساح در این مرکز وجود دارد؟

تعداد محدودی هستند.

 یعنی به خطر تعداد محدود است که به آن مزرعه میگویی؟

در مزرعه همه چیز باید مجزا باشد، جایگاه نگهداری نوزادان از بالغین و بخش تحقیقاتی و … ضمن این که در مزرعه علاوه بر کار تحقیقاتی، هیچ چیز حیوان هدر نمیرود، فرآورده های خونی، گوشت، دندان و پوستش برای مصارف دارویی و گاهی تزئینی استفاده میشود.

 دنبال راه اندازی مزرعه نیستی؟

خیلی دوست دارم این اتفاق بیفتد و یک روز بخش خصوصی در این بخش سرمایه گذاری کند. چون طرحی است که از نظر اقتصادی جواب میدهد و صنعتی است که در کل دنیا شناخته شده است.

 چه کار تحقیقاتی روی تمساحها انجام میدهی؟

ما بیشتر روی حفاظت این گونه کار میکنیم و هدف مان این است که این جمعیتی که در اینجا زندگی میکنند، حفظ شود. شناخت دقیق زیستگاه، برآورد جمعیت، بررسی راه کارهای حفظ و افزایش جمعیت موجود کارهایی است که روی آنها تحقیق و بررسی انجام میگیرد.

 یعنی کاربرد دارویی ندارند؟

نه چون این فعالیتها فقط در مزرعه پرورش کروکودیل قابل انجام است.

 پرورش کروکودیل چقدر هزینه دارد؟

یک کروکودیل نسبت به نوع گونه و نحوه نگهداری، هزینههای متفاوتی دارد و چون در ایران روی این زمینه کار علمی صورت نگرفته، نمیتوان قیمت دقیقی ارائه کرد و عوامل گوناگونی در آن موثر است، مثل این که گونه های مولد از کجا وارد ایران شده اند و …

 در مورد مجوز چطور؟ این اتفاق به راحتی میافتد؟

نه. سازمان محیط زیست به راحتی به هر کسی که بخواد مزرعه بزند، مجوز نمیدهد و باید توجیه اقتصادی و فنی کار درست باشد تا بتوانند مجوز بگیرند.

 فکر میکنی چرا در زمینه پرورش کروکودیل کار علمی صورت نگرفته در حالی که این کار در کشورهای دیگر متداول است؟

چون این گونه از اول شناخته شده نبوده است. وقتی میگویی پرورش تمساح خیلی ها تصور میکنند قرار است با دایناسور مواجه شوند و آنها گونه ای خیلی عجیب و غریب اند در حالی که این طور نیست و تمساح ها گونه ای ارزشمندند که ما هنوز در مراحل اولیه شناختشان هستیم و تا این اطلاعات کامل نشود، نمیتوان کار بزرگ تری مثل مزرعه پرورش را که پشتوانه علمی و تحقیقاتی زیادی نیاز دارد، شروع کرد.

 کسی هم دنبال این کار نبوده است؟

مدعی زیاد است و خیلی ها اعلام آمادگی کرده اند اما این کار با نگهداری چند تمساح اتفاق نمی افتد و باید گونه های مولد کاملاً بررسی شود.

 در مورد تکثیرشان چطور؟

زادآوری هم حداقل چند سال طول میکشد و معمولاً صبورانه در این مورد تصمیم گرفته نمیشود. در حال حاضر چندین تمساح در باغ پرندگان جزیره کیش نگهداری میشوند و بالطبع چون از زیستگاه اصلی اش خارج شده اند امکان تولید مثل هم ندارند.

 ما از لحاظ تکنیک و کارشناس مشکل داریم یا تامین منابع مالی؟

سرمایه گذاری وجود ندارد که وقت بگذارد و این کار را در دراز مدت انجام بدهد و آن را به عنوان کار اصلی اش در نظر بگیرد.

تحقیقات در زمینه استخراج فرآوردههای دارویی از این گونه به طور کامل انجام شده است تادر صورت لزوم مورد استفاده قرار بگیرد؟

تحقیقات انجام شده است؛ اما بیشتر داروهایی که از این گونه استخراج میشود براساس باورهای بومی منطقه است. چیزی مثل روغن مار و … که بیشتر به صورت محلی وجود دارند.

در کشور های دیگر چه استفاده دارویی از این گونه میشود؟

از خون حیوان فرآورده تهیه میکنند، مثلا ممکن است از خون خشک شده آن برای درمان استفاده شود اما ما در این مورد کار تحقیقاتی انجام ندادیم.

کار کردن با تمساح چه حال و هوایی دارد؟

موقع کار با هر گونه باید رفتارشناسی آن را دانست و اگر این اتفاق بیفتد، خیلی راحت میتوان با آن ارتباط برقرار کرد.

تمساحها عادتهای شکار خاصی دارند؟

بله. مثلا عادت دارد که از یک طرف حمله میکند و از طرف دیگر با دمش ضربه میزند. معمولا شکار را داخل آب میبرد و خفه میکند.

هر کسی میتواند با شناخت این رفتار ها با تمساح ارتباط برقرار کند؟

بستگی به علاقه فرد دارد. ارتباط برقرار کردن با آن کمی سخت است اما اگر رفتارهای تهاجمی حیوان شناخته شود، میتوان با آن ارتباط برقرار کرد.

میشود تمساح را اهلی کرد؟

وقتی این حیوان را از محیط طبیعی اش جدا میشود، مسلماً رفتاری را که در حیات وحش دارد نخواهد داشت. در محیط طبیعی وقتی انسان نزدیک میشود اگر بیرون آب باشد، به محض دیدن انسان خود را داخل آب می اندازد و اگر در حال شنا کردن باشد زیر آب میرود اما در محیط مصنوعی در هر فاصلهای آن حساسیت را ندارد.

از دیدگاه کسی که با این حیوانات سر و کار دارد، تمساح چه موجودی است؟

برخلاف ظاهر خشنش، موجودی آرام، منزوی و خیلی حساس است و در مورد کوچکترین تغییر محیط که برخلاف انتظار و نحوه زندگیاش باشد به راحتی تلف میشود.

چقدر عمر میکند؟

معمولا در ۷ تا ۸ سالگی بالغ میشود که بین نر و ماده متفاوت است و بستگی به این دارد که بعد از طی دوره زادآوری محیط زندگیشان چطور باشد و چقدر تهدید کننده طبیعی وجود داشته باشد.

روی عوامل تهدید کننده زندگیشان هم کار تحقیقی صورت گرفته است؟

مسلماً؛ در ایران عوامل انسانی که این موجود را تهدید کنند خیلی کمتر از عوامل طبیعی وجود دارد و آن هم برگرفته از عقاید محلی و بومی منطقه است. این حیوانات در منطقه شکارنمیشوند چون خوردن گوشتشان اصلا رایج نیست و به دلیل اعتقادات محلی از پوستشان هم استفاده اقتصادی نمیشود اما عوامل طبیعی مثل سیل و خشکسالی همیشه تهدیدشان میکند.

به عنوان تنها زنی که در این مرکز با تمساح ها کار می کنی، چه انگیزهای تو را مصمم می کند؟

علاوه بر کار تحقیقاتی و علمی که روی این گونه انجام میدهم علاقه خاصی هم به تمساح ها دارم و خیلی دوست دارم روزی مزرعه پرورش کروکدیل راه اندازی کنم.

فکر میکنید چه زمانی این اتفاق بیفتد؟

زمان خیلی زود میگذرد؛ بنابر این دوست دارم هر چه زودتر این مزرعه پا بگیرد.

حرف آخر؟

میخواستم بگویم چون من زن هستم، تنها کار و زحمت من نباید دیده شود چون محیطبانان زیادی هم در این مرکز زحمت میکشند و اگر حمایت مسوولان محیط زیست منطقه نبود، شاید این کار هیچ وقت انجام نمیشود. با این حال فکر میکنم اگر کسی با شناخت و آگاهی وارد هر کاری شود، خیلی بیشتر از آن چه فکر میکند، موفق میشود و تا زمانی که امید وجود داشته باشد، هر چیزی امکانپذیر است. 

موضوعات مرتبط: آزمايشات.سفارشات.گزارشات.پيشنهادات.گرايشات.نمونه.، زن ایرانی پرورش دهنده تمساح +عکس
برچسب‌ها: فروش تهیه, تولیدفروش ارسال, انواع معرفی, مشاوره فروش, فروش شیوه
[ سه شنبه سی و یکم مرداد ۱۳۹۱ ] [ ] [ پرورش,فروش,جمع آوری,تولید,سرمایه گذاری ]
[ سه شنبه سی و یکم مرداد ۱۳۹۱ ] [ ] [ پرورش,فروش,جمع آوری,تولید,سرمایه گذاری ]
<< مطالب جدیدتر    ........   مطالب قدیمی‌تر >>

.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

هر سئوالی از طبیعت جواب آن نزد ماست
با پرداخت هزینه مشاوره میتوانید برای ایجاد انواع پرورشهای جدید و صنایع کوچک و مشاغل جدید و زود بازده در زمینه های تخصصی کشاورزی.جانوری.برای سرمایه گذاری اندک و کسب درامد در زمینه های معرفی شده جدید تماس بگیرید{البته برای خیلی از مشاغل جدیدی که در وبلاگ ما نیست میتوانید هزینه مشاوره بدهید و مشاغل جدید را دریافت نمایید} توضیح و مشاوره در مورد مشاغل جدید در ایران در محیط های خانگی و کارگاهی و صنعتی برای اشتغال زایی و کسب درامد هدف اولیه ما ایجاد اشتغال میباشد

تلفن تماس:
09306131008
ایمیل:
antidote2014@gmail.com
محصولات و خدمات مشاوره ای در زمینه:
پرورش وزغ.پرورش قورباغه.پرورش قارچ.پرورش انواع گیاهان.پرورش تخصصی جلبک.پرورش حشرات.عنکبوت. تولیدانواع تله برای حیوانات اهلی.تولید انواع روغن های گیاهی و فاورده های گیاهی منطبق با کشورهای مدرن,پرورش انواع ماهی های زینتی و خوراکی برای مقاصد صادرات

برای رشته های کشاورزی ,زراعت,گیاه شناسان و گیاه پزشکان:

اوکالیپتوس خشک و تر وپودر اکالیپتوس و
عصاره جلبک دریایی،جلبک قهوه‌ای ,انواع جلبک های سبز
تهیه قارچ ترافل و دنبلانtruffle,انواع کاکتوس,هندوانه ابوجهل.جلبک های دریایی
انواع حشرات,افات

فروش اطلاعات پرورش سگ و گربه نژادهای خالص
سگ های شکاری سگهای نگهبان و نگهداری و پرورش خرگوشهای وارداتی
اطلاعات اموزش سگ و گربه
فروش انواع ملخ,فروش انواع سوسکها
اسلاید هاو لام های متنوع از حشرات
فروش انواع قورباغه ها و دوزیستان پرورش داده شده
انواع موش‌های بیابانی تکثیر شده انواع موشها و رت های ازمایشگاهی ،انواع خفاشهای در اسارت تکثیر شده اتاله,در الکل,زنده انواع پروانه ها /کرم شبتاب و ...

برای محققین و طبیعت گردان:
روش تهیه اسکلت جانوران,تله پرندگان اهلی,فروش.,تله گربه,فروش خرگوش ,فروش تله پرندگان اهلی,تله زنبور های وحشی,

با ماو کارشناساس ما تماس بگیرید
09306131008

در قسمت عناوین مطالب بالای وبلاگ چند هزار مقاله موجود است

هر سئوالی در مورد مشاغل جدید دارید یا حل ایرادات کار جدیدی خود,جواب آن نزد ماست
اگر فکر میکنید طرحی جدید دارید که نو میباشد و در مورد پیاده سازی آن مشکل دارید برای ایراد یابی قبل از سرمایه گذاری و ارایه نکاتی طلایی در هر زمینه از تخصص کارشناسان ما بهره مند شوید
تلفن تماس:
09306131008
ایمیل:
antidote2014@gmail.com
موضوعات وب
برچسب‌ها وب
تهیه (3673)
فروش (3623)
انواع (2999)
تولید (2977)
ارسال (2685)
پرورش (731)
وسایل (526)
روش (456)
اموزش (410)
عکس (360)
کتاب (349)
ویژگی (264)
خرید (198)
گیاه (145)
حشرات (139)
گونه (132)
کنترل (124)
عقرب (108)
حشره (102)
کاشت (86)
شاخک (80)
مار (73)
نوع (69)
کبرا (68)
تور (67)
کشت (64)
جلبک (63)
سم (62)
سمی (60)
بَت (59)
افعی (59)
بَط (59)
بذر (54)
سوسک (53)
طلحه (53)
یله (53)
شستن (48)
ساخت (47)
گندم (46)
موش (44)
خاک (43)
ماهی (43)
زهر (42)
کژدم (42)
سر (42)
امکانات وب
Google

در اين وبلاگ
در كل اينترنت